Moda, Świat

Sławni projektanci mody

admin / 29 stycznia, 2015

Sławni projektanci mody

Kto najlepiej projektuje odzież na świecie? No właśnie… Prezentujemy Państwu trzech muszkieterów, którzy zawojowali świat mody.

Praca zawodowego projektanta mody to nie sielanka. Ci ludzie naprawdę ciężko pracują aby osiągnąć sukces. Na świecie jest trzech bardzo znanych projektantów, którzy z wielkim trudem wdrapali się na sam szczyt i teraz królują na pokazach i wielkim świecie mody.

 

  • Guccio Gucci – Jest jednym z najbardziej znanych projektantów na świecie. Historia tego projektanta zaczyna się pod koniec XIX wieku. Młody Guccio zaczyna pracę w jednym z londyńskich Hoteli Savoy jako windziarz. Nic nie wskazuje jeszcze na to że ten młody emigrant z Włoch osiągnie światowy sukces. To właśnie tam Gucci dostał życiowa szansę poznania wielkiego świata mody i skorzystał z niej. Gdy wrócił do ojczyzny ziają się prowadzeniem niewielkiego butiku z galanterią skórzana i siodłami. W niedługim czasie szybko zyskał wielbicieli, którzy pokochali wspaniałe wyroby młodego projektanta. Gucci zrozumiał wtedy iż ma talent i postanowił zająć się na dobre projektowaniem odzieży. Otworzył małe przedsiębiorstwo, zatrudnił swoich synów do pomocy i tak ruszył w nieznaną podróż która zaprowadziła go na sam szczyt.

 

 

  • Yves Henri Donat Mathieu Saint Laurent czyli YSL – gdy miał siedemnaście lat przyjechał do Paryża z teczką pełna własnych projektów. Szybko zapoznał się z redaktorka naczelna popularnego magazynu Vogue. Tez zaprzyjaźnił się z Christianem Diorem, który zaoferował mu pracę. Długo jednak nie popracował, został powołany do armii i tam za to iż posiadał odmienną orientacje seksualna trafił do wojskowego szpitala psychiatrycznego. Gdy zakończyła się wojna YSL powrócił do domu mody Dior. Następnie po śmierci założyciela objął posadę dyrektora i ochronił firmę przed bankructwem.

 

 

  • Gabrielle Bonheur Chanel – To ta kobieta stworzyła dom mody Chanel. Młoda Chanel w początkach kariery pracowała po klubach nocnych, gdzie zabawiała gości swoim śpiewem. Po rezygnacji z tego trybu życia, postanowiła zająć się prowadzeniem sklepu. W jej butiku na początku można było nabyć wspaniałe kapelusze a z czasem pojawiła się też odzież sportowa, która zachwyciła wielu ludzi swoją nietypowa tkaniną. Dom mody Chanel wylansował masę znanych strojów i to jemu zawdzięczamy małą czarna oraz fryzurę na pazia.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *