Moda

Fryzury retro

admin / 14 grudnia, 2014

Fryzury retro

Na ulicach można czasem spotkać kobietę w uczesaniu retro. Do dziś tego typu fryzury inspirują stylistów, którzy na nowo eksperymentują na stylach minionych dekad. Sprawdź jak to zrobić!

Lata trzydzieste

Przedziałek z boku głowy, mocne skręty zaraz przy skórze, potocznie nazywane „finger waves”, delikatne fale przechodzące w mięciutkie pukle – wszystko to charakteryzuje fryzury z lat trzydziestych. Dodatkowo w tym czasie królował kobiecy mocny blond, który zastąpił popularną czerń lat dwudziestych.

Jak zrobić fryzurę 30

Najpierw zwilżone włosy spryskaj sprayem do loków. Potem zrób przedziałek z boku głowy. Pasma zaraz przy twarzy, na wysokości ucha, ułóż delikatnie palcami w fale, a na koniec mocno zepnij spinkami przy skórze. Na średniej grubości wałki, nawiń resztę włosów. Następnie dokładnie wysusz głowę. Potem już możesz zdjąć wałki i delikatnie wygładź włosy wokół twarzy, natomiast loki lekko rozciągnij palcami. Na sam konie polakieruj włosy.

 


 

Lata czterdzieste

W tych czasach bardzo znane były koki i fale, ale najbardziej popularna okazała się wysoko uniesiona, zakręcona i upięta na środku czoła grzywka. Zazwyczaj układała się w miękki rulon lub w grube loki opadające na czoło. Aby podkreślić górę oraz kontrast, włosy z boku były gładko zaczesywane do tyłu i spinane.

Jak zrobić fryzurę 40

Najpierw spryskaj włosy sprejem wygładzającym. Wysusz, a przy tym wygładzaj włosy płaską szczotką. Potem oddziel szeroką część grzywki i zepnij tak aby nie przeszkadzało. Pozostałe włosy zaczesz do tyłu i mocno je wygładzaj. Teraz zwiąż włosy w wysoki kucyk, gumkę zaś ukryj owijając ją małym pasemkiem włosów. Grzywkę należy zwinąć w wysoki rulon i spiąć wsuwkami na środku głowy. Na sam koniec bardzo mocno polakieruj włosy.


 

Lata sześćdziesiąte

W tamtych latach bardzo popularna była opaska na włosach oraz duża ich objętość . Wielki rozmiar fryzury uzyskiwano za pomocą połączenia sztuki tapirowania z lakierowaniem. Fryzury prezentowały się bardziej swobodnie w porównaniu do lat pięćdziesiątych.

Jak zrobić fryzurę 60

W włosy równej długości, bez grzywki, należy wczesać piankę, która nada większą objętość włosom. Wysusz oraz modeluj uczesanie, wykorzystując do tego grubą okrągłą szczotkę. Końcówki podkręć. Zaczesz do tyłu włosy znajdujące się nad czołem, a następnie delikatnie podtapiruj je u nasady i przytrzymaj cienką opaską. Na koniec użyj sprayu dodającego elastyczności.


 

Lata siedemdziesiąte

W latach 70 najbardziej istotną rzeczą były długie pasma włosów. Na drugim planie były także dobrze nam znane uczesania na pazia lub trwała afro. Bardzo znanym stylem tej dekady była fryzura o nazwie „styl hippie”. Oprócz naturalnych falujących swobodnie opadających pasm włosów, królowały również dziewczęce warkocze, kojarzone z młodością i niewinnością.

Jak zrobić fryzurę 70

Spryskaj włosy sprayem do stylizacji. Wysusz i przeczesuj włosy grzebieniem. Następnie na środku głowy zrób przedziałek. Po jednej stronie twarzy oddziel niezbyt szerokie pasmo. Od wysokości ucha resztę włosów nawiń na gruba prostownicę, tak aby powstały miękkie łagodne fale. Z pozostałego pasma wokół twarzy, spleć malutki warkoczyk i upnij z tyłu głowy, tak by koniec opadł swobodnie z drugiego boku tuż przy szyi. Na koniec należy fryzurę spryskać nabłyszczającym sprayem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *