Moda, Świat

Gisele Caroline Bündchen – najbogatsza modelka świata

admin / 5 stycznia, 2015

Poniżej prezentujemy historię znanej  modelki, która w bardzo szybkim tempie stała się najbogatszą kobieta świata.

Początki

Przyszła na świat 20 lipca 1980 roku w małej brazylijskiej miejscowości Horizontina w Rio Grande do Sul. Początkowo Gisele chciała zostać sławną siatkarką i grać dla popularnej brazylijskiej drużyny. Jedna z krążących historii głosi, iż podczas posiłku w McDonald`s  Gisele została wypatrzona przez agenta, zajmującego się rekrutacją modelek dla znanych domów mody. W niedługi czasie została zgłoszona do ogólnokrajowego konkursu „Elite Look of the Year” i zajęła drugie miejsce. Następnie wystartowała w międzynarodowym konkursie, który odbył się w Hiszpanii na Ibizie i zajęła miejsce czwarte.

Kariera

Prawdziwa przygoda dla Gisele w świecie mody zaczęła się dopiero w roku 1996. To właśnie tego roku modelka zamieszkała w Nowym Jorku i błyskawicznie zadebiutowała na pokazie „Fashion Week”. W roku 2000 jej twarz pojawiła się na pierwszej stronie bardzo popularnego magazynu „Rolling Stone” . Wtedy została okrzyknięta najpiękniejszą dziewczyną świata i stała się jedną z najbardziej rozpoznawanych twarzy w świecie mody. Gisele współpracowała z takimi agencjami jak: Chloe, Ralph Lauren, Valentino, Givenchy, Versace, Dolce & Gabbana, Dior. W roku 2006 modelka podpisała wielomilionowy kontrakt z amerykańska firmą komputerową Apple i zajęła się promowaniem nowej serii komputerów Macintosh.

Na obecne czasy modelka współpracuje z : Marie Claire GQ Esquire, Forbesa, Vanity Fair, Time, Elle, Bazaar, Peter Lindbergh, Mario Testino, Karl Lagerfeld.Gisele jest jedną z najbogatszych modelek na świecie. W roku 2006 udało jej się zarobić aż 33 miliony. Zagrała również kilku popularnych hitach kinowych takich jak: Diabeł ubiera się u Prady lub Taxi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *