Moda, Obuwie

Converse – oldschoolowe buty

admin / 13 grudnia, 2014

Converse – oldschoolowe buty

Najbardziej rozpoznawalnymi butami na świecie są niewątpliwe Converse-y. Jak to się siało że obuwie o tak prostym wyglądzie zawojowały rynek odzieżowy?

Wszystko zaczyna się w roku 1908 kiedy to Marquis Mills Converse zakłada firmę „Converse Rubber Corporation”. Na początku swojej działalności malutkie przedsiębiorstwo z Massachusetts, produkuje tylko buty o gumowej podstawie. Z czasem firma osiąga mały sukces i po 2 latach potrafi sprzedać aż 4 tysiące par na dzień. Wielki sukces następuje dopiero w roku 1915. Firma podpisuje umowę na produkcje butów do gry w tenisa. Dopiero po 7 latach działalności firma Converse staje się rozpoznawalną marką obuwia sportowego. Następnym krokiem przedsiębiorstwa jest produkcja butów dla koszykarzy. Niejaki Charles H. „Chuck” Taylor – znany gracz NBA – przychodzi do firmy marudząc iż strasznie bolą go nogi podczas treningów i prosi o poradę. Firma bez namysłu zatrudnia Taylora. Teraz ma on za zadanie reklamować w mediach buty Converse, jako obuwie bardzo wygodne i niespotykane. Chuck Taylor pozostaje partnerem firmy aż do lat sześćdziesiątych. Marka uzyskuje status ikony mody za sprawą modelu Chuck Taylor All Star. Najbardziej znany model trampek All Stras zachował do dziś nazwisko oraz imię gwiazdy.

Gdy wybucha druga wojna światowa firma Converse proponuje armii swoje obuwie – jako buty lekkie wygodne i niedrogie. Dzięki tej współpracy przedsiębiorstwo ratuje się przed bankructwem i dodatkowo reklamuje się wśród konsumentów. Firma cały czas zyskuje na popularności. Coraz większa ilość młodzieży zaopatrza się w modne buty model All stars i tak obuwie Converse stają się podstawowym obuwiem sportowym w szkołach college-ach i uniwersytetach. Oficjalnym sponsorem ligi NBA do lat siedemdziesiątych pozostaje Converse.

Teraz Converse-y to najpopularniejsze trampki na świecie. Zakładają je gwiazdy, młodzież i osoby starsze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *