Obuwie

Zimowe buty dla dziecka

admin / 12 grudnia, 2014

Zimowe buty dla dziecka

Powoli zbliża się zima. Tego roku synoptycy zapowiadają duże mrozy. Pewnie na dniach wybierasz się z dzieckiem do sklepu obuwniczego, lecz nie masz pojęcia które buty będą odpowiednie? Nic nie szkodzi, jeśli nie wiesz my przychodzimy z pomocą.

Ważne dla twojego dziecka jest to aby obuwie które założy tej zimy były w stu procentach funkcjonalne. Udając się z pociechą do sklepu zwróć uwagę na następujące rzeczy.

  1. Pierwszą podstawową cechą butów zimowych jest to aby obuwie które założy umożliwiały dziecku swobodną pracę stóp. Dodatkowym plusem może być również szeroki i wysoki szpic umożliwiający poruszanie palców u stopy. Zaleca się zakup butów raczej bez obcasa, ale jeśli już nie ma zbyt dużego wyboru można zdecydować się na obcas nieprzekraczający jednego centymetra. Dziecko które cały czas się rozwija nie powinno nosić butów na wysokim obcasie, ponieważ kręgosłup nie będzie funkcjonował prawidłowo.
  2. Następna istotną sprawą podczas zakupu butów dziecięcych jest to z jakiego surowca są wykonane. Materiał przede wszystkim nie powinien stanowić zagrożenia dla twojego malucha. Podeszwa buta musi być elastyczna i antypoślizgowa. Zaś we wnętrzu połączenia nie powinny być wyczuwalne. Dziecko w butach zimowych powinno bez problemu wykonać przysiad, dlatego przy zakupie zwróć uwagę czy twoja pociecha bezproblemowo przykucnie.
  3. Buty dziecięce muszą posiadać sztywny zapiętek. Będzie on zapobiegał przed niepoprawnym układaniem stóp podczas chodu. Zawsze zwracaj uwagę czy buty które zakupujesz będą spełniać pewien warunek. Mianowicie, chodzi o to aby linia piety była prostopadła do podeszwy buta. Jeśli buty naszej pociech będą wykoślawione, będą powodować złe ułożenie stopy, co spowoduje niekorzystny wpływ dla zdrowia dziecka.
  4. Zawsze miej na uwadze aby buty były troszeczkę większe od stopy, z jakieś 4-12 milimetrów. But nie powinien być za ciasny ani za luźny. Tylko wtedy stopy naszego dziecka, będą pracować prawidłowo podczas każdego marszu.

Teraz już wiesz na co zwracać uwagę i na pewno zakupisz byty, które będą ładne, wygodne i bezpieczne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *