Obuwie

Obuwie dla dziecka – czym się kierować

admin / Lipiec 24, 2014

Obuwie dla dziecka – czym się kierować

Twoje dziecko stawia pierwsze kroki? Czas na zakup bucików! Zadbaj o naturalny rozwój stopy Twojej pociechy – nie daj się naciągnąć na bez wartościowe obuwie dziecięce.

Na pewno jest to nadzwyczaj ważna chwila, nie możesz zlekceważyć pierwszych butów. W dużej mierze to właśnie od nich zależy między innymi to, czy stopy waszej pociechy będą kształtować się poprawnie. Malutkie stópki są bardzo delikatne i wymagają specjalnej troski. Jeśli zostaną zaniedbane już w tym momencie, może być to problem nawet do końca życia!

Oto kilka spraw, na jakie trzeba zwrócić uwagę podczas zakupów:

Przede wszystkim zwróć uwagę na materiał. Buciki najlepiej jeśli wykonane są z prawdziwej, delikatnej skóry, oddychającej i elastycznej. Wszystko to dla wygody także właściwej higieny. Zwróć uwagę na spód buta, powinien być miękki! Powinny bez problemu się zginać, w głównej mierze w miejscu, gdzie zaczynają się paluszki naszego dziecka. Ważna jest grubość podeszwy musi być w miarę cienka. Jest to ważne, by maluch nie stawiał nóżek krzywo.

Kolejna kwestia, to kształt i wielkość. Buciki powinny mieć odpowiednio szeroki czubek, wysoki, w dodatku wzmocniony. Bucik musi być nieco dłuższy od stópki naszego dziecka mniej więcej o jeden centymetr, stópka obowiązkowo musi mieć swobodę ruchu. Dodatkowo but powinien być nieco usztywniony na pięcie, co będzie zapobiegać odkształceniu stopy oraz pomaga w odpowiednim stawianiu stopy. Obuwie powinno w łatwy sposób wchodzić na stópkę, nigdy nie może być wciskane na siłę. Jeżeli wahacie się między 2 rozmiarami – za każdym razem wybierajcie ten większy. Wybierając się do sklepu znajdziemy specjalne miarki, które pomogą wam wybrać właściwy rozmiar.

Musimy dodatkowo wspomnieć, że jeżeli macie dywany, oraz jest ciepło – nasze dziecko lepiej aby chodziło na bosaka – wówczas jego stópka kształtuje się najlepiej.

Wybierając buty dziecięce nie możemy oszczędzać. Bardzo ważna jest jakość, znacznie lepiej więc kupować buty dobrych firm, które specjalizują się w produkowaniu właśnie bucików dla naszych pociech.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *