Odzież

Stylowe dodatki dla mężczyzn

admin / 21 sierpnia, 2019

Stylowe dodatki dla mężczyzn

Dodatki do stroju są jak wisienka na torcie. Nawet jeśli mężczyzna ubrany jest w świetnie skrojony garnitur, a jego lekko połyskująca błękitna koszula zestawiona jest perfekcyjnie ze stalowym krawatem, którego gruby węzeł w pełni eksponowany jest przez włoski kołnierzyk cutaway, źle dobrane buty lub pasek potrafią w mgnieniu oka przekreślić wszystkie starania.

Większość mężczyzn niestety nie zwraca uwagi na akcesoria stylistyczne do stroju, zakładając odgórnie, że liczy się przecież główny ciężar, a więc garnitur i elegancka koszula. Tymczasem najwięcej ujemnych punktów zdobywają właśnie za brak dbałości o detale i finezyjne wykończenie stroju. Właściwy dobór dodatków to trudna sprawa dla wielu mężczyzn, jednak warto mieć świadomość, że to właśnie one sprawiają, że wygląda się w pełni profesjonalnie.

Diabeł tkwi więc w szczegółach, ale wystarczy przestrzegać kilku podstawowych zasad, aby stworzyć wizualnie harmonijną i stylową całość. Podstawowe prawo doboru akcesoriów brzmi: wszystkie dodatki współgrają kolorystycznie z resztą stroju i nie przykuwają uwagi. A oto kilka bardziej specyficznych uwag:

Buty:

Zawsze należy mieć w szafie parę czarnych, porządnych skórzanych półbutów. Na sezon jesienny dodatkowo na skórzanej wyższej podeszwie. Do garnituru nosi się buty typu Oxford, wiązane na 2-5 dziurek.

Skarpetki:

Najważniejsza jest odpowiednia długość. Nawet przy założeniu nogi na nogę nie może wystawać ani pół centymetra gołej owłosionej łydki – chyba że mamy na sobie mokasyny, do których w ogóle nie zakładamy skarpet. W innych przypadkach optymalna długość to do połowy łydki. Skarpety powinny być w tej samej tonacji, co buty, nie mogą być jaśniejsze ani kontrastować z żadnym elementem stroju. Unikamy wzorków, dopuszczalne jest jedynie delikatne firmowe logo na kostce. Najlepsze są bawełniane z niewielkim dodatkiem lycry.

Pasek:

Również dopasowany kolorystycznie: brąz do brązu, czerń do czerni. Do garniturów i marynarek jedynie gładkie paski ze srebrnymi klamrami, chyba że mamy na nogach buty np. ze skóry krokodyla. W takiej sytuacji dopasowujemy pasek do obuwia i wybieramy zrobiony z tego samego materiału. Paski płócienne zostawiamy do sztruksów i dżinsów.

Ubrania męskie – duże rozmiary

Dbanie o idealną sylwetkę, dążenie do kupowania ubrań w jak najmniejszych rozmiarach i ciągłe odchudzanie jest cały czas domeną kobiecego świata. Jednak otyłość jest już zjawiskiem, które dotyka wszystkich – i kobiety, i mężczyzn. Jak się okazuje, Panów nawet częściej.

Nic dziwnego, to Panowie lubują się bardziej w “męskiej kuchni” złożonej z golonek, boczków, piwa, pieczywa etc. Dodając do tego siedzący tryb życia w pracy i przemieszczanie się ze spotkania do biura i do domu wyłącznie samochodem, mamy przepis na duży rozmiar gotowy.

Dietetycy i lekarze nad tym ubolewają, cieszą się natomiast producenci odzieży. Nietypowi Panowie są bowiem wodą na młyn dla otwierania sklepów z odzieżą dla dużych osób. Przy czym, trzeba dodać, że ich klientami nie są tylko osoby ze sporą nadwagą, które wypadły z tradycyjnej tabeli rozmiarów, ale też Panowie niepospolicie wysocy, np. koszykarze. Nie mają problemu z wagą, a jedynie ze wzrostem, potrzebują więc specjalnej odzieży.

Oprócz zaopatrywania się w sklepach z dużymi rozmiarami, Panowie niewymiarowi mają oczywiście możliwość szycia ubrań na zamówienie. Mogą być wtedy pewni, że ubranie będzie leżało idealnie, nic nie będzie uwierać ani odstawać. Dodatkowo, mogą wybrać swój materiał, wzór, co ma szczególne znaczenie np. w przypadku potrzeby eleganckiego garnituru czy smokingu. Wśród gotowych kolekcji w sklepach nie ma bowiem jeszcze bogatego asortymentu odzieży biznesowej czy oficjalnej, niektórzy projektanci mody zaczynają też dopiero wchodzić na ten rynek.

Szycie odzieży u krawca ma więc wiele zalet, ale wiąże się też z koniecznością przymiarek (a za tym Panowie generalnie nie przepadają) oraz za pewno z dużo wyższymi kosztami.

Gdzie zaczynają się duże rozmiary? Tabela standardowa zaczyna się na rozmiarze 46 (S) , a kończy na 62 (XXL). Po przekroczeniu tej granicy zaczyna się już rozmiarówka nietypowa: od 3XL aż do 8XL. W ofercie znajdziemy wszystkie elementy garderoby: koszule, bluzy, spodnie, okrycia wierzchnie, a nawet buty i czapki na duże męskie głowy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *