Odzież

Elegancka odzież męska

admin / 21 sierpnia, 2019

Elegancka odzież męska

Z zadowoleniem można stwierdzić, że męska część populacji coraz częściej dba o swój wygląd i przykłada wagę do tego, co na siebie wkłada. Zainteresowanie modą i zwracanie bacznej uwagi na swój wygląd nie jest już atrybutem niemęskości, a wręcz przeciwnie – bardzo dobrze świadczy o mężczyźnie.

Panowie przestrzegają zasad stylu modowego głównie na potrzeby odnalezienia się w sytuacjach oficjalnych związanych z pracą. Na wzór amerykański, także i u nas obowiązuje dress code, czyli sztywne wytyczne dotyczące właściwego stroju w biznesie. Niezależnie od pogody, pory roku, upodobań trzeba dostosować się do panującej etykiety.

Podstawą eleganckiego stroju jest koszula. Odpowiednio dobrana, we właściwym rozmiarze, odcieniu pasującym zarówno do urody mężczyzny jak i okoliczności potrafi dodać szyku i klasy. I wcale nie musi występować z garniturem, aby skomponować stylowy wizerunek. Najważniejsze, żeby całość była odpowiednio skomponowana z męskimi akcesoriami, takimi jak pasek, skarpetki, buty.

Podstawą eleganckiego image’u mężczyzny są – tak jak w przypadku mody damskiej – porządne buty. W szafie żadnego z panów nie powinno zabraknąć przynajmniej jednej pary włoskich, skórzanych półbutów. Wydatek to niemały, ale opłaci się z nawiązką.Jasne męskie ubrania

Oficjalny styl biznesowy to oczywiście nie jedyny modowy trend w męskim świecie. Równie ważne jest umiejętne wykreowanie stylu swobodnego, który opiera się właściwym łączeniu spodni z koszulami weekendowymi, sportowymi marynarkami, a także swetrami. Te ostatnie nadają się na różne okazje i pozwalają Panom tworzyć różne ciekawe zestawy.

Co ubieramy na wierzch? Znów w zależności od okazji i pory roku. Sportowa kurtkę na weekend, kurtkę pilotkę na co dzień, elegancki płaszcz na biznesowe spotkania i do teatru.

A co pod spód? Oczywiście dobrą, wygodną bieliznę. Na co dzień slipy i bokserki, ale na specjalne okazje można pokusić się o… seksowne stringi.

Na koniec warto jeszcze wspomnieć, że elegancki, modny wygląd nie jest zarezerwowany dla panów mieszczących się w standardowych wymiarach. Dla wszystkich za wysokich, za dużych albo o za długich stopach są w sklepach ubrania w dużych rozmiarach.

Garnitury męskie

Moda damska zmienia się jak w kalejdoskopie. Sukienka, która była modna w zeszłym sezonie, w tym może nadawać się jedynie na drugorzędne okazje. Pokazać się na dwóch weselach w tej samej sukience? Absolutnie wykluczone. Na szczęście takim wahaniom nie podlega moda męska. Raz wybrany, dobrze skrojony i porządny garnitur może obsłużyć wiele okazji, a jeśli jego właściciel znacząco nie zmieni gabarytów, posłużyć mu przez wiele lat.

Garnitury dzielą się z jednej strony na dwurzędowe (spodnie i marynarka) i trzyrzędowe (spodnie, marynarka i kamizelka), a z drugiej na modele zależnie od przeznaczenia:

wizytowe/klasyczne: pasują na oficjalne okazje, mają klasyczny krój: proste nogawki spodni, prostą marynarkę. Wykonany najczęściej z wełny.
ślubne: klasyczne zastawy trzyczęściowe wykonane tylko z naturalnych materiałów
weekendowe/sportowe: na nieformalne okazje, zapewnia elegancję i swobodę. Podobny do klasycznego garnituru, jednak z dopuszczalnymi modyfikacjami, np. spodniami w innym niż marynarka kolorze.
To, czy garnitur będzie dobrze leżał, zależy nie tylko od fasonu i rozmiaru, ale w dużej mierze także materiału. Większość garniturów szyta jest z wełny czesankowej. stosunkowo niedrogiej, jednak nie do końca wytrzymałej.Trwalszą odmianą jest wełna z lamy – dużo droższa, ale nie mechacąca się. Ciekawą alternatywą są garnitury wełniane z dodatkiem jedwabiu albo niemnącej się wełnianej flaneli. Najbardziej wytrzymały będzie z klei garnitur tweedowy.

Najpopularniejszym materiałem na lekki garnitur jest len. Zaletą jest przewiewność, wadą bardzo mała odporność na gniecenie. Na koniec zostaje jeszcze sztruks, który jest bardzo wytrzymały, nie gniecie się, ale wymaga ostrożnej pielęgnacji. Nadaje się do sportowej wersji garniturów.

Ponieważ garnitur stanowi ubranie “od stóp do głów”, fundamentalne znaczenie dla wyglądu ma jego kolor.Panowie z typowo słowiańskim typem urody, o jasnej karnacji i włosach powinni wybierać barwy jasnoszare, brązy, beże. Mężczyźni o ciemnej oprawie oczu i ciemnych włosach będą się dobrze prezentować w ciemnych odcieniach: dla nich są czernie, stalowe szarości i granaty. Dla kontrastu mogą założyć męską koszulę w jasnym kolorze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *