Odzież

Dobra zimowa kurtka

admin / 13 grudnia, 2014

Dobra zimowa kurtka

Powolutku zbliża się oczekiwana zima. Tego roku będzie dosyć chłodno. Na mroźnie zimowe dni niezbędna jest ciepła kurtka, która zabezpieczy każdego przed siarczystym mrozem.

Aby nabyć konkretną kurtkę zimową, na pewno trzeba się trochę nachodzić po sklepach. Poza tym każdy z Was powinien posiadać przynajmniej podstawową wiedzę na temat dobrze sprawdzających się podczas mrozu kurtek zimowych. Pewnie za bardzo nie wiesz czym kierować się przy zakupie dobrego okrycia zimowego. Dlatego opiszemy w szczegółach istotne informację, które okażą się pomocne.

Po pierwsze musisz liczyć się z tym i zrozumieć, że porządna zimowa kurtka trochę kosztuje. Nigdy nie żałuj pieniędzy na przyzwoite ubranie zimowe. Zobaczysz z czasem że była to udana inwestycja, a twój strój będzie na pewno służył Ci przez długie lata. Jeśli zakupisz coś taniego szybko zauważysz wiele wad, a co gorsza po kilki praniach i dwóch sezonach kurtka będzie się nadawać tylko do śmietnika. Poza tym tańsze kurtki nigdy nie zapewnią ci należytej ochrony przed zimnem, zawsze wykonane są z tanich syntetyków, które nie sprawdzają się w praktyce.

W zimowe dni najlepiej sprawdzają się okrycia wełniane. Dobrze jest gdy materiał posiada 100% zawartości wełny. Podczas zakupu zawsze sprawdzaj metki, czy jest tam sto procent wełny. Często jest tak że kurtka wygląda na wełnianą ale gdy spojrzymy na metkę okazuje się że wełny jest bardzo mała zwartość. Kurtki z pewną zawartością wełny nigdy nie ochronią przed zimnem jak stu procentowa wełniana odzież. Dodatkowo wełna pozwala skórze oddychać, a jest to bardzo istotna zaleta dająca duży komfort podczas noszenia.

Jeśli chodzi o poliestrowe kurtki, to raczej odradzamy. Niby tego typu odzież trzyma ciepło lecz podczas zmiany temperatury, gdy wchodzisz na chwile do ciepłego pomieszczenia szybko się zagrzewasz i możesz przez to zachorować. Tego rodzaju odzież nie przepuszcza powietrza i dlatego odradzamy jej zakup.

Wygodnym rozwiązaniem są kurtki bawełniane, ale tego typu kurtka musi mieć bardzo dobre wypełnienie aby sprostała mroźnej zimie. Dużą wadą jest to że tego rodzaju odzież szybko przemaka, nie ochrania skutecznie przed niskimi temperaturami oraz chłonie wilgoć.

Następnym dobrym materiałem jest nylon. Jednak podczas zakupu także sprawdź metkę czy aby na pewno kurtka którą masz zamiar zakupić posiada 100% zawartość tej substancji. Również zwróć uwagę na wypełnienie, czy jest to syntetyk czy natural. Wypełnienie naturalne jest o niebo lepszym rozwiązaniem niż sztuczne ocieplenie. Przede wszystkim dużo lepiej ogrzewa nas podczas wielkiego mrozu oraz nosi się ją wygodniej i przyjemniej. Nie każdy jednak może sobie pozwolić na odzież z wypełnieniem naturalnym. Gdy jest ktoś alergikiem musi zdecydować się na zakup kurtki nylonowej z wypełnieniem syntetycznym. Ważne jednak jest aby sprawdzić czy ocieplenie jest wystarczająco gęste, bo tylko wtedy ma się pewność uniknięcia przemarznięcia.

Są to podstawowe rzeczy którymi musisz się kierować podczas zakupu dobrej zimowej kurtki. Pamiętaj aby tuż przed zakupem szczegółowo sprawdzić odzież wykorzystując do tego nasze wskazówki.

Życzymy dużo ciepła

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *